
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Frequency | 1 MHz |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Access Time | 400 ns |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Interface | 2-Wire, I²C |
| Memory Size | 16 kb |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Data Reservation | 100 Years |
Stock: 873
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46908
Ext.Price$0.46908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46908 | $0.46908 |
| 10 | $0.44048 | $4.40480 |
| 25 | $0.42898 | $10.72450 |
| 50 | $0.41984 | $20.99200 |
| 100 | $0.41071 | $41.07100 |
| 300 | $0.39982 | $119.94600 |
| 500 | $0.38921 | $194.60500 |
| 1000 | $0.37996 | $379.96000 |
| 3000 | $0.29232 | $876.96000 |
